środa, 19 marca 2014

Korzyści wynikające z instalowania kamer szynowych.

 Kamery szynowe, jak sama nazwa wskazuje, poruszają się w specjalnych szynach nad powierzchnią, którą chcemy monitorować. Konstrukcja obrotowej głowicy sprawia, że poziom bezpieczeństwa i widoczności oka kamery jest bardzo wysoki. Często kamery tego typu montowane są w momencie, kiedy musimy monitorować duże powierzchnie, np. hale sklepowe, produkcyjne.

 Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest duża szybkość głowicy kamery, która wynosi 8 m/s czyli około 30 km/h. Konstrukcja kamery jest bardzo wytrzymała co pozwala na osiąganie przez głowicę dużego przyspieszenia (np. w razie nagłego wypadku). Napęd kamery jest stały w postaci odpowiedniej mocy silnika elektrycznego, umieszczonego na jednym z końców szyny. Natychmiastowe zatrzymanie głowicy także jest możliwe bez skutków ubocznych. Z dużej prędkości kamera jest w stanie zatrzymać się praktycznie natychmiast.
Kamery szynowe zapewniają całkowitą kontrolę.
 Kamery szynowe oferowane przez naszą firmę zapewniają całkowitą kontrolę nad sytuacją w danym budynku. Szyna kamery może być poprowadzona przez całą długość lub szerokość danego budynku, co w połączeniu z głowicą obrotową zapewnia kontrolę nad każdą częścią budynku. Nawet najbardziej oddalony i zaciemniony kąt może być bardzo dobrze widoczny na podglądzie danej kamery.
Wysokiej klasy i mocy powiększenie.
 Akapit ten łączy się bezpośrednio z poprzednimi i dotyczy powiększenia obiektywu kamery. Zoom jakim dysponują kamery jest wysokiej klasy i sięga nawet 36 razy zbliżenia. W przyszłości do szyn będą wprowadzane kamery IP, co jeszcze bardziej zwiększy jakość obrazu i funkcjonalność kamery. Dzięki temu możemy ograniczyć liczbę kamer w naszym budynku, ponieważ już jedna kamera ma bardzo duże możliwości wizyjne.
Dobry monitoring – dyskretny monitoring.
 Głowica kamery umieszczona jest na podkładce filcowej i ślizga się na dwóch prowadnicach umieszczonych po obu stronach szyny. Taka konstrukcja zapewnia cichy ślizg kamery po szynie na całej jej długości. Ponadto ruch głowicy maskowany jest poprzez lustro, które pozwala na zachowanie wysokiej estetyki wykonania i zwiększa dyskrecję monitorowania, osłona poliestrona jest przymocowana do szyny na tzw. „rzep”. Serwisowanie tego typu kamer (wymiana podzespołów itp.) nie wymaga użycia specjalnych narzędzi, ale bez odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia nie należy tego robić, ponieważ są połączeniem wysokiej klasy kamery obrotowej z bardzo starannie zaprojektowanym i wykonanym urządzeniem mechanicznym , więc działania serwisowe i naprawcze nie mogą być przypadkowe.
Powierzchnia.
 Rodzaj powierzchni, do której przymocowana jest szyna nie ma większego znaczenia, ponieważ szyna kamery może być podwieszona.
Siła, konstrukcja.
 Montaż szyny i kamery jest łatwy, a aluminium wykorzystywane do produkcji szyny jest odpowiednio przygotowane i bardzo sztywne. Zwiększa to stabilność kamery i czytelność nagrania. Powłoka jest łatwa w utrzymaniu w czystości i nie pozostają na niej odciski palców. Instalacja szyny, tak jak i serwisowanie, nie wymaga użycia specjalnego sprzętu, a profile mocowania są umieszczone co 3m na całej długości szyny.  Profile połączone są układem specjalnych żeberek, co wyrównuje całą konstrukcję i powiększa jeszcze bardziej jej stabilność. Połączenie kamery z urządzeniem nagrywającym lub wyświetlającym jest wykonane przy użyciu przewodów o dużej prędkości przesyłu, co skraca, a właściwie eliminuje opóźnienie pomiędzy chwilą zaobserwowania zdarzenia przez oko kamery, a jego wyświetleniem na ekranie. Całe okablowanie poprowadzone jest w bocznych kanałach szyny.